Dental

Klinika Stomatologiczna – Medycyna Estetyczna

dzieci

Stomatologia dziecięca

Dzieci należą do szczególnej grupy pacjentów, której należy poświęcić znacznie więcej troski i uwagi ponieważ niemiłe wspomnienia mogą mieć negatywne skutki w przyszłym, dorosłym życiu.

Dla zespołu lekarzy z Dental & Beauty mały pacjent to najważniejszy pacjent, dlatego oprócz wiedzy, umiejętności i doświadczenia mamy także mnóstwo cierpliwości, empatii i życzliwości.

Najważniejszą kwestią w leczeniu dzieci jest kwestia zapobiegania problemom stomatologicznym u małych pacjentów, dlatego nasi lekarze tak dużą wagę przywiązują do profilaktyki.

Polecamy rodzicom już od momentu pojawienia się pierwszych ząbków mlecznych pokrywanie ich żelem fluorowym przez lekarza w gabinecie (lakierowanie).

Jeśli jednak dojdzie do próchnicy zalecamy jak najszybsze zgłoszenie się do gabinetu, oferujemy bowiem cała gammę możliwości bezbolesnego leczenia, a troskliwa opieka lekarza pozwoli uniknąć jakiegokolwiek dyskomfortu podczas zabiegu.
Posiadamy w swojej ofercie plomby w 7 cudownych kolorach, które z pewnością przyciągną uwagę małego pacjenta , a zatopiony w nich brokat wprawi go w prawdziwy zachwyt. Możliwość dokonania przez dziecko wyboru swojego ulubionego koloru zachęci je do współpracy podczas zabiegu.

U dzieci w wieku 6 lat wyżynają się pierwsze zęby trzonowe (stale). Sytuacja ta może zostać niezauważona przez rodziców gdyż pojawienie się zębów szóstych nie jest poprzedzone wypadnięciem zębów mlecznych. Szóstki są to zęby zazwyczaj bardzo szybko atakowane przez próchnice. Najlepszym rozwiązaniem jest zalanie głębokich bruzd lakiem fluorowym (są to swiatłoutwardzalne lakiery uwalniające fluor). Jest to zabieg całkowicie bezbolesny dla małego pacjenta i chroni przez dłuższy czas jego ząbki.

Dodatkową zachętą dla maluchów jest możliwość obejrzenia ulubionej bajki podczas zabiegu oraz miła niespodzianka którą sam może sobie wybrać po każdej wizycie.

W myśl zasady im wcześniej tym lepiej, już dziś zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do przygody ze zdrowymi ząbkami.